Це зробила вона

Скільки видатних українських науковиць, художниць, письменниць та спортсменок ви можете назвати, не заглядаючи в Гугл?

А скільки фахівчинь із юриспруденції, спортивних арбітринь, астронавток? Насправді їх сотні. Проте часто імена цих жінок невідомі широкому загалу. Детальніше про проєкт

Катерина Зеленко

Героїня

Катерина
Зеленко

Ведуча

Ірина Славінська

Єдина в світі жінка, що здійснила повітряний таран. Українка Катерина Зеленко — льотчиця, учасниця радянсько-фінляндської та Другої Світової воєн, геройка Радянського Союзу.

Здійснила 40 бойових вильотів (у тому числі й нічних), брала участь у 12-ти повітряних боях.

“Вона практично крізь була одна жінка, уявіть, наскільки важко їй було пробитись у чоловічому світі”, — говорить письменник Руслан Горовий, який дослідив біографію Катерини Зеленко.

Ілюстрація: Надя Каламєєць

Партнери

Полiтика безпеки

Публікація або використання матеріалів povaha.org.ua та аудіофайлів дозволені лише за попередньої згоди правовласників та без змін. Редакція може не поділяти думки авторів/ок та спікерів/ок у подкастах. Листи з пропозиціями та зауваженнями можна направляти на електронну адресу [email protected]

Скільки видатних українських науковиць, художниць, письменниць та спортсменок ви можете назвати, не заглядаючи в Гугл?

А скільки фахівчинь із юриспруденції, спортивних арбітринь, астронавток? Насправді їх сотні. Проте часто імена цих жінок невідомі широкому загалу.

 

Кажуть, що якщо читач не знає автора, то – одне з двох: це проблема або читача, або автора. Наш проєкт не ставить собі за мету з’ясовувати, чия проблема. Проєкт “Це зробила вона: серія подкастів про видатних українок” розповідає про відомих жінок – тим, хто про них раніше нічого не знали. Для того, аби знали. Аби мали чим пишатися. Аби відчували тяглість. Це дуже важливо – відчувати тяглість. Вона долає і самотність, і зневіру, і втому.

 

На превеликий жаль, у шкільній програмі можна зустріти тільки деякі з цих імен. А про декого з видатних українок можна нічого не дізнатися впродовж усього життя, хоча їхній внесок в історію був значним, важливим, вагомим, а часто – навіть приголомшливим. Серія подкастів розповідає про життя, відкриття й часто нелегку боротьбу українок за право бути рівноправною частиною патріархального суспільства, за право змінюватися, за право долати, за право жити вільно. Може, їхній досвід надихне наших слухачів. Або додасть віри у власні сили та можливості. Або наснажить упевненістю у власні сили. Принаймні нам би дуже цього хотілося.
Авторки та автори подкастів: журналістки Ірина Славінська та Вікторія Єрмолаєва, письменник Сергій Осока та репер Freel відкривають завісу…..
Проєкт створено кампанією проти сексиму “Повага” у співпраці з Національним Демократичним Інститутом та видавництвом “Видавництво” за фінансової підтримки Швеції. Виробництвом подкастів займались «Радіо Поділ».

 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цього проєкту і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції та НДІ. Відповідальність за вміст несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці проєкту.

Привіт!

Сподіваємося, Вам сподобалися наші подкасти.
Але, звісно, ми не розповіли про всіх видатних українок.
Чиї історії ще Ви хотіли б почути?