Це зробила вона

Скільки видатних українських науковиць, художниць, письменниць та спортсменок ви можете назвати, не заглядаючи в Гугл?

А скільки фахівчинь із юриспруденції, спортивних арбітринь, астронавток? Насправді їх сотні. Проте часто імена цих жінок невідомі широкому загалу. Детальніше про проєкт

Квітка Цісик

Героїня

Квітка
Цісик

Ведучий

FREEL

Голос Квітки Цісик був нагороджений “Оскаром” та “Золотим глобусом”.

Американська співачка українського походження Квітка Цісик — виконавиця саундтреків до художніх фільмів, бек-вокалістка Майкла Джексона та Вітні Ґ’юстон, виконавиця джинґлів відомих компаній, як-от Ford, McDonald’s, Coca-Cola, а також авторка двох альбомів українських пісень, номінованих на Ґреммі.

У цьому епізоді репер FREEL розпитує ілюстраторку Юлію Кропив’янську про Квітку Цісик.

Ілюстрація: Олена Бардєєва

Партнери

Полiтика безпеки

Публікація або використання матеріалів povaha.org.ua та аудіофайлів дозволені лише за попередньої згоди правовласників та без змін. Редакція може не поділяти думки авторів/ок та спікерів/ок у подкастах. Листи з пропозиціями та зауваженнями можна направляти на електронну адресу [email protected]

Скільки видатних українських науковиць, художниць, письменниць та спортсменок ви можете назвати, не заглядаючи в Гугл?

А скільки фахівчинь із юриспруденції, спортивних арбітринь, астронавток? Насправді їх сотні. Проте часто імена цих жінок невідомі широкому загалу.

 

Кажуть, що якщо читач не знає автора, то – одне з двох: це проблема або читача, або автора. Наш проєкт не ставить собі за мету з’ясовувати, чия проблема. Проєкт “Це зробила вона: серія подкастів про видатних українок” розповідає про відомих жінок – тим, хто про них раніше нічого не знали. Для того, аби знали. Аби мали чим пишатися. Аби відчували тяглість. Це дуже важливо – відчувати тяглість. Вона долає і самотність, і зневіру, і втому.

 

На превеликий жаль, у шкільній програмі можна зустріти тільки деякі з цих імен. А про декого з видатних українок можна нічого не дізнатися впродовж усього життя, хоча їхній внесок в історію був значним, важливим, вагомим, а часто – навіть приголомшливим. Серія подкастів розповідає про життя, відкриття й часто нелегку боротьбу українок за право бути рівноправною частиною патріархального суспільства, за право змінюватися, за право долати, за право жити вільно. Може, їхній досвід надихне наших слухачів. Або додасть віри у власні сили та можливості. Або наснажить упевненістю у власні сили. Принаймні нам би дуже цього хотілося.
Авторки та автори подкастів: журналістки Ірина Славінська та Вікторія Єрмолаєва, письменник Сергій Осока та репер Freel відкривають завісу…..
Проєкт створено кампанією проти сексиму “Повага” у співпраці з Національним Демократичним Інститутом та видавництвом “Видавництво” за фінансової підтримки Швеції. Виробництвом подкастів займались «Радіо Поділ».

 

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам та упорядникам/упорядницям цього проєкту і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції та НДІ. Відповідальність за вміст несуть виключно автори/авторки та упорядники/упорядниці проєкту.

Привіт!

Сподіваємося, Вам сподобалися наші подкасти.
Але, звісно, ми не розповіли про всіх видатних українок.
Чиї історії ще Ви хотіли б почути?